درباره ما

یکی از مهم ترین جاده‌های شمال ایران جاده ۵۹ مشهور به جاده چالوس است که در سال ۱۳۱۲ مورد بهره‌برداری قرارگرفت. جاده چالوس از میان مناظر و چشم‌اندازهای طبیعی بی‌نظیر عبور می‌کند و به واسطه واحدهای اقامتی و پذیرایی که در حاشیه آن احداث شده و همچنین جاذبه سد امیرکبیر به مرور به یکی از مهم‌ترین و خاطره‌انگیزترن جاذبه‌های گردشگری ایران تبدیل شده است.

در ۱۸ کیلومتری جادۀ کرج به چالوس و پس از گذر از خروجی روستای ارنگه به محله‌ای می رسیدکه به آدران مشهور است. در سمت چپ جاده، باغ و توتستانی به وسعت ۳ هکتار با منظره‌ای چشم‌نواز وجود دارد؛ رودخانه از میان آن گذرکرده و در دامنه کوه فضای مشجر زیبایی را در برگرفته است. این باغ، دارای مستحدثات اقامتی، رفاهی و فرهنگی است که تاریخ احداث آنها به دهه پنجاه باز می‌گردد. احداث این مجموعه توسط وزارت اطلاعات و جهانگردی ـ که بعد از انقلاب اسلامی به سازمان ایرانگردی و جهانگردی تغییر ماهیت و نام داد ـ آغاز شد.

مجموعۀ آدران دارای امکانات و فضاهایی از قبیل تالار مجللی در دو طبقه با زیر بنای ۱۰۰۰ متر مربع که شامل رستوران و سالن برگزاری پنل‌ها و رویدادها است و واحدهای اقامتی مجزا، استخر سرپوشیده و زمین‌های ورزشی است.

مجموعۀ آدران در سال ۱۳۷۳ به مؤسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر واگذار و به مرور احداث تاسیسات آن تکمیل شد. بهره‌برداری از امکانات رفاهی و اقامتی مجتمع فرهنگ و هنر آدران از طریق رزرو قبلی میسر می‌باشد و مدیریت مجتمع با هدف مراقبت از فضای زیبا، حفظ آرامش مجموعه و آسایش بهره‌برداران صرفاً گروه‌هایی­ که­ با هماهنگی، متقاضی برگزاری همایش و یا اقامت و بهره برداری از امکانات مجتمع می باشند را میزبانی می‌کند.