روستای ارنگه

دسته بندی : مقالات
۸ آبان ۱۳۹۸

اهالی سفر و گردشگری دوست دارند از جاهای جدید و بکر دیدن کنند. یکی از مقاصد عالی برای گردشگری، روستای ارنگه است که در این نوشته با آن بیشتر آشنا خواهید شد.

روستای ارنگه در جاده چالوس قرار دارد و فاصله آن با تهران کم است؛ در نتیجه می توانید در تعطیلات آخر هفته به این منطقه زیبا بروید. اگر نگران محل اقامت خود در سفر به روستای ارنگه هستید، نگران نباشید؛ زیرا در این مقصد گردشگری، تعداد زیادی ویلا ساخته شده است و شما می توانید با استفاده از خدمات اجاره ویلا، در روستای ارنگه اقامت داشته باشید.

اجاره ویلا

روستای ارنگه کجاست؟

در ۱۸ کیلومتری جاده تهران به چالوس، روستای ارنگه قرار دارد. ارنگه از توابع بخش آسارا در شهرستان کرج استان البرز به شمار می آید. ارنگه، روستایی زیبا و خوش آب و هوا است که قدمتی کهن دارد. روستای ارنگه، بسیار زیبا و سرسبز است و جاذبه های دیدنی فراوانی دارد.

برای رسیدن به روستای ارنگه باید وارد جاده چالوس شوید و بعد از دیدن تابلوی «ارنگه بزرگ»، به سمت راست بپیچید. یک جاده آسفالته ۲ کیلومتری وجود دارد که به ارنگه بزرگ ختم می شود. ارنگه بزرگ، چندین روستای دیگر به نام گوراب، ابهرک، چاران، خور، سرزیارت و سیجان را در خود جای داده است و به همین دلیل به «ارنگه بزرگ» شهرت دارد. مرکز بخش ارنگه بزرگ، روستای ارنگه است.

قبرستان تاریخی ارنگه

در ابتدای ورود به روستای ارنگه، قبرستان تاریخی ارنگه را مشاهده می کنید. در این قبرستان، سنگهای قدیمی و بقایای قبرهای قدیمی از دوران زرتشت را مشاهده خواهید کرد. این قبرستان، بسیار دنج و باصفا است و می توانید خستگی سفر را در همان ابتدای ورود به ارنگه از بین ببرید. در قبرستان تاریخی ارنگه، درختان بلند توت سفید، حوض پر از آب زلال و طبیعت سرسبز را می بینید.

می توانید ماشین خود را در محوطه پشت قبرستان پارک کنید و با پای پیاده به داخل روستا بروید.

جاذبه های روستای ارنگه

آبشار ارنگه، رودخانه پرآب روستا، امامزاده، دره هفت چاه یا هفت چشمه، تپه کارنه و تپه قلعه ها از جمله دیدنی های روستای ارنگه هستند. کنده کاری های موجود در تپه قلعه ها متعلق به دوران زرتشت بوده و بسیار ارزشمند هستند. ار بالای تپه قلعه ها می توانید منظره زیبا و بی نظیر روستای ارنگه را مشاهده کنید. اگر در فصل تابستان به ارنگه بروید، می توانید در رودخانه روستا شنا کنید و کلی شادی کنید.

بافت روستایی ارنگه بسیار جذاب است. در این روستا تا دلتان می خواهد بگردید و از هوای خوب این روستا کیف کنید!

اجاره ویلا

اقامت در روستای ارنگه کرج

مردم روستای ارنگه، بسیار خونگرام و مهمان نواز هستند. احتمالا آنها از شما دعوت می کنند تا در خانه آنها اقامت داشته باشید و استراحت کنید. اگر می خواهید چند روز در این روستا بمانید، بهتر است اقدام به اجاره ویلا در این منطقه کنید. به دلیل تعداد زیاد مسافران و گردشگران، تعداد زیادی ویلا و خانه ویلایی در این منطقه ساخته شده است و شما می توانید یکی از این ویلاها را برای سکونت انتخاب کنید. برای اجاره ویلا در اطراف تهران از جمله روستای ارنگه، می توانید به وب سایت و اپلیکیشن الوویلا مراجعه کنید و ویلاهای موجود در اطراف کرج را در الوویلا مشاهده کنید.

ویلاهای ساخته شده در روستای ارنگه بسیار مجهز است؛ به طوری که اکثر افراد مرفه این ویلاها را اجاره می کنند و با اجاره ویلا در روستای ارنگه ، چندین روز یا حتی ماه را در این ییلاق خوش آب و هوا می مانند. البته ویلاهای ارنگه از نظر قیمت بسیار متنوع هستند و شما با توجه به بودجه خود می توانید اقدام به اجاره ویلا در ارنگه کنید.

اجاره ویلا

سوغاتی های سفر به روستای ارنگه

وقتی به روستای ارنگه سفر کردید، می توانید محصولات باغ مردم ارنگه را خریداری کنید و به عنوان سوغاتی به شهرتان بیاورید. سیب قرمز، گیلاس، گردو، توت و گلابی از جمله محصولات باغی ارنگه هستند که طعم بسیار لذیذی دارند.

وقتی به روستای ارنگه سفر کردید، حتما دوربین عکاسیتان را روشن کنید و از مناظر فوق العاده و طبیعت بسیار زیبای این روستا عکس بگیرید. یادتان باشد که در گردشگری و سفر به ارنگه باید اصول پاکیزگی را رعایت کنید و زباله نریزید.

بهترین فصل برای سفر به ارنگه

ارنگه در بیشتر فصل های سال زیبا است و شما می توانید از سفر به این روستا، نهایت لذت را ببرید. در فصل بهار، درختهای سیب و گیلاس تازه شکوفه می دهند و بسیار زیبا می شوند. در فصل پاییز هم برگ درختان زرد و نارنجی و قرمز می شوند و طبیعت هزار رنگ را در این روستا می بینید. تابستان هم که فصلی عالی برای سفر کردن به مناطق هیجان انگیز و بکر است. در همه فصول می توانید با اجاره ویلا در روستای ارنگه، اقامتی بی دردسر و راحت داشته باشید و بتوانید سر فرصت، از تمام زیبایی های روستای ارنگه و مناطق اطراف لذت ببرید.

برچسب:
aderancomplex.ir/?p=63

دیدگاه شما

0 دیدگاه تاکنون برای این مطالب نوشته شده است.