روستای ارنگه و اطرافش

دسته بندی : مقالات
۸ آبان ۱۳۹۸

روستای تاریخی ارنگه یا ارنگه بزرگ یکی از روستاهای زیبای استان البرز در جاده چالوسه، در این روستا و اطراف اون جاذبه‌های زیادی وجود داره که براتون توضیح می دم : در سمت راست کیلومتر ۱۸ جاده کرج به چالوس جاده فرعی وجود دارد که تابلوی ارنگه رو نشون می ده بعد از طی تقریبا ۲۰۰ متر اگه ماشینتون رو پارک کنین و مسیر پاکوب سمت چپ جاده رو ادامه بدین، شما رو می‌بره به دره هفت چشمه و آبشار بزرگ اون که از بالای روستای ارنگه سرازیر میشه (این آبشار تا مرداد ماه آب داره).البته قبل اون چشمه‌ها و آبشارهای دیگه‌ای هم وجود داره که متاسفانه پر از آشغاله و این منطقه زیبا رو، تبدیل به زباله دانی کردن.

اگه جاده رو ادامه بدین بعد از طی تقریبا ۲ کیلومتر به یه دو راهی میرسین اگه جاده سمت چپی رو برید بعد از حدود ۵۰۰ متر به قبرستان باستانی ارنگه می‌رسید. قدمت این قبرستان به چند هزار سال قبل برمیگرده و می تونید سنگ قبرهای قدیمی رو اونجا پیدا کنید و اگه جاده خاکی کنار قبرستان رو ادامه بدین به آبشار بزرگی که اشاره کردیم که به دره هفت چشمه می‌ریزه رو هم می‌تونید ببینید.

اما اگه مسیر سمت راست دوراهی رو ادامه بدین وارد روستای زیبای ارنگه میشین و میتونید در کوچه پس کوچه ها و کوچه باغ ها قدم بزنید. البته جدیدا خیلی ویلا درست شده و شما می تونید برای تعطیلات اونجا ویلا اجاره کنید. بازدید از این روستا در فصل بهار با توجه به عطر و زیبایی شکوفه‌های سیب و گیلاس، در تابستان با توجه به خنکی هوا و میوه‌های خوشمزه اش و در پاییز با توجه جشنواره ی رنگ ها، پیشنهاد میکنم.

برچسب:
aderancomplex.ir/?p=67

دیدگاه شما

0 دیدگاه تاکنون برای این مطالب نوشته شده است.